Miami County Speedway
1079 West 200 North
Peru, Indiana 46970
Track 765-475-9705
Additional Information:
574-753-3238 * 765-513-5535 * 317-541-8510
Saturday Night Racing at the Miami County Fairgrounds
Results May 10, 2014
Junior Class

Heat 1: 1. Nick Weideman (14W) 2. Tyler Miller (67) 3. Brayden
Erickson (9) 4. Kayden Shaughency (03) 5. Parker Leek (P1) 6.
Jaden Shaughency (7S)

Heat 2: 1. Connor Lane (3) 2. Braxton Brooks (7B) 3. Hayden
Tanner (35) 4. Jake Erickson (41) 5. Cooper Baldwin (4) 6. Kaliana
Kelly (10)

Feature: 1. Jake Erickson (41) 2. Tyler Miller (67) 3. Brayden
Erickson (9) 4. Hayden Tanner (35) 5. Nick Weideman (14W) 6.
Kayden Shaughency (03) 7. Parker Leek (P1)  8. Kaliana Kelly (10)
9. Jaden Shaughency (7S) 10. Braxton Brooks (7B) 11. Connor
Lane (3) 12. Cooper Baldwin (4) 13. Jo Jo Butcher (24)

Restrictor Class

Heat 1: 1. Kayeleb Bolton (X) 2. Justin Harper (35)
3. Kyle Walker (57) 4. Caleb Rybolt (69) 5. Adam Walker (28)

Heat 2: 1. Camden Winter (12) 2. Seth Ireland (19) 3. Brian Reed (0)
4. Chad Wilson (55) 5. Kolby Knox (92)  

Feature: 1. Kayeleb Bolton (X) 2. Justin Harper (35) 3. Camden
Winter (12) 4. Brian Reed (0) 5. Seth Ireland (19) 6. Kyle Walker
(57) 7. Chad Wilson (55) 8. Kolby Knox (92) 9. Caleb Rybolt (69) 10.
Adam Walker (28)

Non-Wing Class

Heat 1: 1. Sam Kimmel (4) 2. Barbie Kimmel (44) 3. Deaven Bolton
(2) 4. Bob Bourff (67) 5. Max Kramer (63) 6. Derek Lawhead (26)

Heat 2: 1. Jessee Holt (22) 2. Krissy Durr (47) 3. Wes Sargent (15)
4. Nick Abbott (29) 5. Joe Taylor (62) 6. Jacob Bigger (5) 7. 8.

Heat 3:  1. Russ Gamester (1) 2. Braiden Black (69) 3. Dalton
Walker (7) 4. Wes Herron (16) 5. Ben Taylor (19) 6. Connor
Donnelson (6)  

Feature: 1. Jessee Holt (22) 2. Sam Kimmel (4) 3. Russ Gamester
(1) 4. Braiden Black (69) 5. Krissy Durr (47) 6. Deaven Bolton (2) 7.
Ben Taylor (19) 8. Barbie Kimmel (44) 9. Dalton Walker (7) 10. Joe
Taylor (62) 11. Max Kramer (63) 12. Nick Abbott (29) 13. Jacob
Bigger (5) 14. Derek Lawhead (26) 15. Bob Bourff (67) 16. Wes
Sargent (15) 17. Wes Herron (16) 18. Connor Donnelson (6)  

Wing Class

Heat 1: 1. Dakota Busche (16) 2. Jessee Holt (22) 3. Krissy Durr
(47) 4. Thaddeus Black (21) 5. Zach Shepler (22Z) 6. Matt Frisbie
(4) 7. Jacob Bigger (5)

Feature: 1. Krissy Durr (47) 2. Dakota Busche (16) 3. Thaddeus
Black (21) 4. Jessee Holt (22) 5. Zach Shepler (22Z) 6. Matt Frisbie
(4) 7. Jacob Bigger (5)

Senior Class

Heat 1: 1. Russ Gamester (1) 2. Mike Stahl (40) 3. Joe Leek (17) 4.
Wes Bigger (98) 5. Joe Taylor (62) 6. Bob Gillespie (33)

Heat 2: 1. Clarence Hoch (41) 2. Bart Fink (6) 3. Bob Bourff (67) 4.
Bob Baker (2) 5. Ross Stoppel (38) 6. Brian Myers (3)

Feature: 1. Russ Gamester (1) 2. Joe Leek (17) 3. Bart Fink (6) 4.
Clarence Hoch (41) 5. Joe Taylor (62) 6. Wes Bigger (98) 7. Mike
Stahl (40) 8. Ross Stoppel (38) 9. Bob Baker (2) 10. Brian Myers (3)
11. Bob Gillespie (33)