Miami County Speedway
1079 West 200 North
Peru, Indiana 46970
Track 765-475-9705
Additional Information:
574-753-3238 * 765-513-5535 * 317-541-8510
Saturday Night Racing at the Miami County Fairgrounds
Results May 25, 2014
Junior Class

Heat 1: 1. Hannah Rogers (14H) 2. Nick Weideman (14W) 3. Braxton Brooks
(7B) 4. Kayden Shaughency (03) 5. Cooper Baldwin (4) 6. Parker Leek (P1)  

Heat 2: 1. Jadon Rogers (14J) 2. Connor Lane (3) 3. Tyler Miller (67) 4. Jake
Erickson (41) 5. Kaliana Kelly (10) 6. Jayden Shaughency (7S)  

Feature: 1. Jadon Rogers (14J) 2. Nick Weideman (14W) 3. Tyler Miller (67) 4.
Jake Erickson (41) 5. Parker Leek (P1) 6. Hannah Rogers (14H) 7. Kaliana
Kelly (10) 8. Jayden Shaughency (7S) 9. Connor Lane (3) 10. Braxton Brooks
(7B) 11. Cooper Baldwin (4)

Restrictor Class

Heat 1: 1. Jadon Rogers (14J) 2. Tyler Orr (4) 3. Kyle Walker (57) 4. Jordan
Welch (23J) 5. Adam Walker (28) 6. Chad Wilson (55)

Heat 2: 1. Stone Sharpe (29S) 2. Justin Harper (35) 3. Kayeleb Bolton (X) 4.
Camden Winter (12) 5. Seth Ireland (19)

Feature: 1. Stone Sharpe (29S) 2. Kayeleb Bolton (X) 3. Tyler Orr (4) 4. Jadon
Rogers (14J) 5. Kyle Walker (57) 6. Camden Winter (12) 7. Seth Ireland (19) 8.
Adam Walker (28) 9. Chad Wilson (55) 10. Jordan Welch (23J) 11. Justin
Harper (35)

Non-Wing Class

Heat 1: 1. Bradley Jameson (0) 2. Jason Montel (27) 3. Barbie Kimmel (44) 4.
JJ Haley (0H) 5. Sam Kimmel (4) 6. JD Nash (4N)

Heat 2: 1. Brandon Rose (2R) 2. Jessee Holt (22) 3. Jimmy Wood (38) 4.
Jordan Lambert (L23) 5. Wes Herron (16) 6. Dalton Walker (7)

Heat 3:  1. Braiden Black (69) 2. Aaron Davis (11) 3. Jake Moore (2J) 4.
Deaven Bolton (2) 5. Derek Lawhead (26)

Feature: 1. Brandon Rose (2R) 2. Bradley Jameson (0) 3. Jordan Lambert
(L23) 4. Aaron Davis (11) 5. Braiden Black (69) 6. JD Nash (4N) 7. Jessee Holt
(22) 8. Sam Kimmel (4) 9. Jake Moore (2J) 10. Deaven Bolton (2) 11. JJ Haley
(0H) 12. Jimmy Wood (38) 13. Barbie Kimmel (44) 14. Dalton Walker (7) 15.
Jason Montel (27) 16. Wes Herron (16) 17. Derek Lawhead (26)

Wing Class

Heat 1: 1. Blane Culp (34) 2. Rusty Disiner (39) 3. Brad Nichols (37) 4. Josh
Derrickson (31) 5. Jacob Bigger (5)

Heat 2: 1. Thaddeus Black (21) 2. Jessee Holt (22) 3. Barbie Kimmel (44) 4.
Zach Shepler (22Z) 5. Matt Frisbie (4X)    

Feature: 1. Blane Culp (34) 2. Rusty Disiner (39) 3. Zach Shepler (22Z) 4.
Thaddeus Black (21) 5. Matt Frisbie (4X) 6. Brad Nichols (37) 7. Jacob Bigger
(5) 8. Jessee Holt (22) 9. Barbie Kimmel (44) 10. Josh Derrickson (31)

Senior Class

Heat 1: 1. Dennis Corcoran (22C) 2. Bart Fink (6) 3. Bill Dubois (81) 4.
Clarence Hoch (41) 5. Joe Leek (17) 6. Jeff Weideman (1) 7. Bob Baker (2)

Heat 2: 1. Tater Blackford (9T) 2. Shawn Clem (82) 3. Aaron McFatridge (20)
4. Wes Bigger (98) 5. Ross Stoppel (38) 6. Brian Myers (3) 7. Bob Gillespie (33)
Feature: 1. Joe Leek (17) 2. Dennis Corcoran (22C) 3. 4. Shawn Clem (82) 5.
Ross Stoppel (38) 6. Bill Dubois (81) 7. Tater Blackford (9T) 8. Brian Myers (3)
9. Jeff Weideman (1) 10. Bob Gillespie (33) 11. Bart Fink (6) 12. Clarence
Hoch (41) 13. Bob Baker (2) 14. Aaron McFatridge (20)