Miami County Speedway
1079 West 200 North
Peru, Indiana 46970
Track 765-475-9705
Additional Information:
574-753-3238 * 765-513-5535 * 317-541-8510
Saturday Night Racing at the Miami County Fairgrounds
Results July 12, 2014
Junior Class

Shaughency (03) 4. Brayden Erickson (9)

Heat 2: 1. Hayden Tanner (35) 2. Braxton Brooks (7B) 3. Parker
Leek (P1) 4. Jayden Shaughency (7)

Feature: 1. Connor Lane (3) 2. Hayden Tanner (35) 3. Parker Leek
(P1) 4. Kayden Shaughency (03) 5. Braxton Brooks (7B) 6. Brayden
Erickson (9) 7. Jayden Shaughency (7) 8. Jake Erickson (41)

Restrictor Class

Heat 1: 1. Justin Harper (35) 2. Camden Winter (12) 3. Adam
Walker (28)

Heat 2: 1. Kayeleb Bolton (X) 2. Seth Ireland (19) 3. Kyle Walker
(57) 4. Angel Allen (22)  

Feature: 1. Camden Winter (12) 2. Justin Harper (35) 3. Kyle
Walker (57) 4. Caleb Rybolt (69) 5. Seth Ireland (19) 6. Adam
Walker (28) 7. Angel Allen (22)  8. Kayeleb Bolton (X)

Non-Wing Class

Heat 1: 1. Sam Kimmel (4) 2. Nick Abbott (29) 3. Matt Bruielly (9B)
4. Ben Taylor (19) 5. Blane Culp (34) 6. Dalton Walker (7)  

Heat 2: 1. Braiden Black (69) 2. Ron Dennis (32) 3. Jordan Lambert
(L23) 4. Richard Dobbins (7D) 5. Deaven Bolton (2B) 6. Derek
Lawhead (26) 7. Ross Stoppel (38)  

Heat 3:  1. Russ Gamester (49) 2. Jessee Holt (22) 3. Mark Monroe
(88) 4. Zach Shepler (22Z) 5. Barbie Kimmel (44) 6. Brey Winter
(13) 7. Max Kramer (63)  

Feature: 1. Russ Gamester (49) 2. Jessee Holt (22) 3. Jordan
Lambert (L23) 4. Ron Dennis (32) 5. Braiden Black (69) 6. Nick
Abbott (29) 7. Ben Taylor (19) 8. Blane Culp (34) 9. Zach Shepler
(22Z) 10. Sam Kimmel (4) 11. Deaven Bolton (2B) 12. Dalton Walker
(7) 13. Ross Stoppel (38)  14. Matt Bruielly (9B) 15. Barbie Kimmel
(44) 16. Derek Lawhead (26) 17. Mark Monroe (88) 18. Richard
Dobbins (7D) 19. Wes Sargent (15) 20. Brey Winter (13) 21. Max
Kramer (63)  

Wing Class

Heat 1: 1. Barbie Kimmel (44) 2. Sara Elrod (23) 3. Dakota Busche
(16) 4. Zach Shepler (22) 5. Jacob bBigger (5J) 6. Caleb Rybolt
(69)  

Heat 2: 1. Brian Busz (75) 2. Blane Culp (34) 3. Russ Gamester (21)
4. Jessee Holt (22) 5. Carson Stout (11C)  

Feature: 1. Brian Busz (75) 2. Blane Culp (34) 3. Sara Elrod (23) 4.
Dakota Busche (16) 5. Jessee Holt (22) 6. Barbie Kimmel (44) 7.
Carson Stout (11C)  8. Russ Gamester (21) 9. Jacob Bigger (5J) 10.
Caleb Rybolt (69) 11. Zach Shepler (22)

Senior Class

Heat 1: 1. Wes Bigger (98) 2. Brian Myers (3) 3. Russ Gamester (49)
4. Ross Stoppel (38) 5. Bob Gillespie (33)

Heat 2: 1. Ron Dennis (32) 2. Bart Fink (6) 3. Clarence Hoch (41) 4.
Bob Baker (2)

Feature: 1. Russ Gamester (49) 2. Ron Dennis (32) 3. Ross Stoppel
(38) 4. Brian Myers (3) 5. Clarence Hoch (41) 6. Wes Bigger (98) 7.
Bob Baker (2) 8. Bart Fink (6)