Miami County Speedway
1079 West 200 North
Peru, Indiana 46970
Track 765-475-9705
Additional Information:
574-753-3238 * 765-513-5535 * 317-541-8510
Saturday Night Racing at the Miami County Fairgrounds
Results August 9, 2014

Heat 1: 1. Brayden Erickson (9) 2. Braxton Brooks (7B) 3. Brayden
Erickson (9) 4. Nick Weideman (14W) 5. Kayden Shaughency (03)
6. Hayden Tanner (35)

Heat 2: 1. Tyler Miller (67) 2. Parker Leek (P1) 3. Connor Lane (3) 4.
Jayden Shaughency (7)

Feature: 1. Nick Weideman (14W) 2. Tyler Miller (67) 3. Brayden
Erickson (9) 4. Parker Leek (P1) 5. Connor Lane (3) 6. Hayden
Tanner (35) 7. Braxton Brooks (7B) 8. Brayden Erickson (9) 9.
Jayden Shaughency (7) 10. Cooper Baldwin (4) 11. Kayden
Shaughency (03)

Restrictor Class

Heat 1: 1. Kayeleb Bolton (X) 2. Camden Winter (12) 3. Seth Ireland
(19) 4. Justin Harper (35) 5. Kyle Walker (57) 6. Caleb Rybolt (69) 7.
Kolby Knox (92)  

Feature: 1. Seth Ireland (19) 2. Kayeleb Bolton (X) 3. Justin Harper
(35) 4. Kyle Walker (57) 5. Caleb Rybolt (69) 6. Camden Winter (12)
7. Kolby Knox (92)

Non-Wing Class

Heat 1: 1. Sam Kimmel (4) 2. Jordon Lambert (L23) 3. Deaven
Bolton (2) 4. Russ Gamester (49) 5. Nick Abbott (29) 6. Dalton
Walker (7W) 7. Callie Wolsiffer (35) 8. Josh Daugherty (10J)

Heat 2: 1. KC Hughes (14) 2. Jessee Holt (22) 3. Max Kramer (63) 4.
Brody Hutto (11) 5. Ryan Ball (10R) 6. Craig Overpeck (18) 7. Heath
Roberts (21R)  

Heat 3:  1. Ben Taylor (19) 2. Barbie Kimmel (44) 3. Joe Taylor (63)
4. Bob Bourff (2) 5. Braiden Black (69) 6. Derek Lawhead (26) 7.
Michael Williams (47)  

Feature: 1. Sam Kimmel (4) 2. Jessee Holt (22) 3. Jordon Lambert
(L23) 4. Ben Taylor (19) 5. Russ Gamester (49) 6. Deaven Bolton (2)
7. Barbie Kimmel (44) 8. Braiden Black (69) 9. Nick Abbott (29) 10.
Dalton Walker (7W) 11. Callie Wolsiffer (35) 12. Brody Hutto (11) 13.
Max Kramer (63) 14. Joe Taylor (63) 15. Derek Lawhead (26) 16.
Josh Daugherty (10J) 17. Ryan Ball (10R) 18. Craig Overpeck (18)
19. Michael Williams (47)  20. 21. Heath Roberts (21R) 22. Bob
Bourff (2)

Senior Class

Heat 1: 1. Mike Stahl (40) 2. Brian Myers (3) 3. Clarence Hoch (41)
4. Brad Nichols (37) 5. Tom Westerguard (34) 6. Bob Gillespie (33)
7. Bob Baker (2) 8. Bart Fink (6)

Heat 2: 1. Joe Leek (17) 2. Joe Taylor (62) 3. Bob Bourff (67) 4.
Russ Gamester (49) 5. Ross Stoppel (38) 6. Rob Parrish (71) 7.
Tater Blackford (23) 8. Heath Roberts (21R)

Feature: 1. Joe Leek (17) 2. Russ Gamester (49) 3. Clarence Hoch
(41) 4. Joe Taylor (62) 5. Mike Stahl (40) 6. Ross Stoppel (38) 7.
Tom Westerguard (34) 8. Brad Nichols (37) 9. Brian Myers (3) 10.
Bob Baker (2) 11. Tater Blackford (23) 12. Bart Fink (6) 13. Rob
Parrish (71) 14. Bob Gillespie (33) 15. Bob Bourff (67) 16. Heath
Roberts (21R)

Wing Class

Heat 1: 1. Jessee Holt (22) 2. Zach Shepler (22) 3. John DeGood II
(64) 4. Kolt Kinsler (11) 5. Jacob Bigger (5) 6. Caleb Rybolt (69)  

Feature: 1. Jessee Holt (22) 2. Kolt Kinsler (11) 3. John DeGood II
(64) 4. Zach Shepler (22) 5. Caleb Rybolt (69)  6. Jacob Bigger (5)
7. Brad Nichols (37)